Trápily nás plísně, které vznikly pod tapetami.

Kvě 07

Trápily nás plísně, které vznikly pod tapetami.

Nedávno…

Nedávno jsme se rozhodli, že si trošku zrenovujeme obývák. Žádné velké investice jsme neplánovali. Spíš jsme chtěli poupravit stávající nábytek a vymalovat. Takže gauč, který byl neprosezený, jsme si nechali jen znovu očalounit. Protože ho máme rádi. A když jsme si obešli několik nábytkářských obchodů, žádný jiný gauč nás neoslnil. A když už se nám nějaký zamlouval, stál desetitisíce. Což nám přišlo absolutně šílené. Takže jsme se rozhodli svěřit gauč do rukou čalouníka. A místo rezavé melírované barvy jsme zvolili střídmější šedou v kombinaci s bílými polštářky. A při této příležitosti jsme se rozhodli sundat staré tapety. Měli jsme je už roky a byly na některých místech dost ušmudlané. Pouhé zamalování tapet jsme hned zavrhli, protože se také někde kroutí nebo odlepují. Takže to by nevypadalo dobře. Když jsme ale tapety sundali, mysleli jsme, že náš odvezou. Absolutně jsme to nechápali. Ale na několika stranách obýváku byla pod sundanými tapetami tmavě zelená až načernalá plíseň. Naprosto odporné. Já jsem se vyděsila, v čem jsme to žili.

 

Ale teď…

Ale teď bylo jasné, že je to potřeba řešit. A bylo jasné, že s nějakou chemií ve spreji to sami nezvládneme. Na to bylo potřeba odborníků. Proto jsme začali obvolávat známé, jestli by nám někoho takového nedoporučili. A naštěstí ano! Protože kolega podobnou situaci řešil před půl rokem. A tenkrát si na plísně pozval úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Strašně si je vychvaloval a říkal, ať se nebojíme je oslovit. Že v oblasti boji s plísněmi je to naprostá špička na českém trhu. Říkal, že ať se určitě nebojíme. Protože tato firma působí na trhu více než dvacet let. Takže je opravdu osvědčená. Proto jsme neváhali a hned jim zavolali. Vysvětlili jsme jim po telefonu naši situaci. A rovnou si domluvil termín zákroku. Opravdu jsme byli nadšení, že se všechno tak rychle vyřešili. Když pak pracovníci přijeli, nejprve začali mechanicky odstraňovat biologické nečistoty.

To podnikli…

To podnikli s pomocí kartáče. Ve druhém kroku se pak povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje dezinfekční přípravek. V tomto kroku je zásadní, aby byl povrch opravdu suchý.  Poté se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Když je zní zbavena všech nečistot a je provedena dezinfekce, nechali jsme si zeď ještě sjednotit malbou. Třetím, velmi podstatným krokem je nátěr v podobě průmyslového polymeru LSG – Laget Samuraj. Nanesený nátěr proti plísni účinně zamezuje vlhkosti. A ta je základním spouštěčem tvorby zelených sanitrů. Navíc zároveň odstraní vznikající mikrobiální napadení.  V první řadě LSG „uzavře“ fasádu tak, že vlhkost a plísně nemají žádnou možnost, jak do zdi proniknout. Nátěr LSG má totiž vlastnosti difúzního odporu. Takže všechny molekuly vodních par mohou bez problému ze zdi unikat, zatímco molekuly vody do struktury zdi vniknout nemohou. Podstatné tedy je, že se vlhkost z fasády vždy dostane ven, ale naopak do fasády vstoupit nemůže. Další výhodou tohoto nátěru je fakt, že výrazně prodlužuje životnost a barevnou stálost nátěru.

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *