Hledáte něco na udržování vaší fasády?

Kvě 27

Hledáte něco na udržování vaší fasády?

Pracuji na poště a naše fasáda už byla opravdu v příšerném stavu. A to bez přehánění. Byla flekatá, špinavá a na některých místech se udělaly dokonce plísně. Takže bylo třeba jednat. Snažili jsme se to prvně o to postarat sami, ale naše úsilí bylo vyloženě zbytečné. Tak jsme naznali, že se musíme obrátit na speciality. A těmi jsou zaměstnanci z úklidové. Jejich pracovníci postupují následovně.

Na místo napadené plísní nejdříve aplikují běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení potom nanesou nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

LSG…

LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Plíseň vám může vzniknout hned několika způsoby. A dozvěděli jsme se, že na fasádě se vám opravdu udělá raz dva. Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach.

Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat.

Teplo…

Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A kde se objeví plísně, tam se jich už nikdo nezbaví. Takže po vyčištění fasády jsme si nechali dům vymalovat, a poté nanesli nátěr. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Díky tomu je naše fasáda opět v pořádku a také dlouho bude. Tato firma se dále zabývá i čištěním podlah a koberců, mytí oken a výloh a odstraňování graffiti. A musím vychválit i jejich zaměstnance. Jsou velmi milí a ochotní a je s nimi skvělá domluva. Což je velmi důležité, protože nikomu se nechce spolupracovat s nepříjemnými lidmi. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *