Chcete mít opět čistou fasádu?

Čvn 18

Chcete mít opět čistou fasádu?

Pracuji…

Pracuji v outletu a spolu s dalšími třemi kolegy máme na starosti provoz a údržbu budovy. A začaly se množit stížnosti na stav naší fasády. Ani jsme se tomu moc nedivili, protože vpadala opravdu špatně. A tak jsme o tom informovali vedení, a to odsouhlasilo čištění. A na nás bylo, abychom na to najali nějakou firmu. A zařizování jsem měla na starosti já. A tak jsem si sedla k internetu a hledala nejenom firmu. A našla jsem nejen firmu, ale i informace, jak mohou plísně na fasádě vznikat. Mimo jiné jsem se dozvěděla, že jsou velmi časté plísně po výměně oken. Dočetla jsem se také, že skoro na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká.

 

Tato vlhkost…

Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky. Tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A kde se objeví plísně, tam se jich už nikdo nezbaví. V létě trochu zmizí, ustoupí, ale na podzim je máte na fasádě znovu a mnohem více, než loni a tak pořád do kola s patřičným růstem. A čím déle to budete ignorovat, tím to pak bude samozřejmě horší. Takže když uvidíte, že se na jakékoli části vašeho domu tvoří plíseň, je potřeba ji nejen odstranit na daném místě. Ale zajistit si i prevenci ideálně v celém domě, protože už víte, že se plíseň na vašem domě může tvořit.

 

Pro řešení…

Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích nečistot zbavit, je revoluční nátěr – nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému zaručeně zbaví. LSG funguje na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. S firmou a její službou čištění fasád jsme byli spokojeni ve všech ohledech. A tato firma nabízí i celou řadu dalších úklidových služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *