Dlouho nás trápila plíseň na domě.

Čvn 20

Dlouho nás trápila plíseň na domě.

S manželem…

S manželem jsme oba dva hodně sportovně založení a vedeme k tomu i naše děti. Nejraději se pohybujeme venku, ale samozřejmě přes zimu rádi cvičíme doma. Proto jsme si nedávno zřídili v jednom pokoji, který jsme dříve používali jako pokoj pro hosty, takovou naši soukromou posilovnu, kde si může každý kdykoliv zacvičit, zaběhat na pásu a podobně. To nám všem hezky vyhovuje. Jenže se nám naskytl jeden problém. Z venku se nám na fasádě začala dělat plíseň. nejprve taková nenápadná a potom se celkem rozrostla. Napadlo nás, že to bude asi kvůli tomu, že se v naší posilovně hodně potíme a zapomínáme často větrat, takže to může být důvod vzniku plísně. Zkoušeli jsme sami několikrát plíseň zničit, ale po čase se objevila zase. A to nás opravdu rozčilovalo, protože jsme měli celkem novou fasádu, kterou jsme dělali před asi 3 lety.

 

Dcera…

Dcera ale našla na internetu úklidovou firmu, která se zabývá čištěním fasád od plísně, ale i třeba od graffiti, čištěním koberců, oken, podlah a podobně. S manželem jsme se na firmu koukli také a líbilo se nám, že mělo mnoho pozitivních recenzí a bezvadný postup. Do firmy volal manžel a sjednal termín. Já jsem si pak jeden den vzala volno z práce a čekala jsem na firmu. Dojel moc milý tým pracovníků, kteří si stěnu obhlédli a začali pracovat. Bylo mi na nich sympatické, že se opravdu uměli ohánět a nezdržovali a také mi vysvětlovali, co dělají a proč. Šlo tedy vidět, že své práci rozumí a nedělají to rozhodně poprvé. Nejprve jde na řadu mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu.

 

Fasáda…

Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG. Nátěr je velice účinný a odolný. Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva. Nátěr proti plísním lze aplikovat nejen na fasády, ale i dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Na povrchu chráněném nátěrem LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Po odjezdu firmy  by nikdo nepoznal, že jsme na fasádě měli plíseň. Domeček je zase jako nový. Zvítězili jsme. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *