Chcete čistý koberec?

Čvn 24

Chcete čistý koberec?

Aviváž…

Aviváž je super přípravek, praní si bez něj neumím představit, miluji tu měkkost a vůni čistého prádla. Nikdy jsem na tento přípravek nenadávala jak tehdy, kdy se mou nepozorností celý obsah láhve s aviváží vylil na koberec. Vůně bylo v celém bytě jako v prádelně a modrá skvrna na koberci byla několik dní. Nikdy by mě nenapadlo, že umí aviváž tak zbarvit světlý koberec. Koberec jsem čistila několikrát, zkoušela jsem vše možné, od volně prodejných čistících prostředků až po různé alternativy. Celou situaci jsem prodiskutovala se svým manželem a domluvili se, že necháme koberec vyčistit. Na internetu vybral společnost Čištění koberců Ostrava. Máme doma dvě malé děti, tak nás zaujala jejich metoda kotoučového čištění, která za pomocí kvalitní chemie nejen že koberec vyčistí, ale zbaví ho i škodlivých roztočů, alergenů a bakterií. Firmě jsem zaslali poptávkový email s dotazem, zda provozují i služby pro maloodběratele.

 

Odpověděli…

Odpověděli obratem, současně zaslali cenovou nabídku. Přestože nejsou nejlevnější, jejich službu jsme objednali. Přijeli v dohodnutý den a čas, bez jakýkoliv průtahů a se pustili do práce. Na koberec nanesli chemii a začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. Poté vysoce výkonným vysavačem odsáli všechnu pěnu z koberce a vysušili ho téměř do sucha. Při vysoušení došlo navíc k nabytí objemu koberce, neboť vysokotlaký vysavač nadzvedl jeho vlákna a celkově provzdušnil celou jeho strukrutu. Po vyčištění koberec vypadal skvěle, byl i dezinfikován, všecho opravdu skvělé. Od doby, kdy jsem nechala koberec vyčistit, nemusím vynakládat takové úsilí s úklidem, snadněji  se udržuje a pořád vypadá moc hezky, nadýchaný, jako nový. Mimo jiné měkké štětiny na kotouči zaručeně nepoškozují vlákna na koberce, a proto je možné tímto způsobem čistit všechny typy koberců i ty s vysokým vlasem.

 

Také…

Také jsme se dozvěděli, že většina firem čistí extrakční metodou,která je sice levnější, ale není tak kvalitní. Čistící saponát je běžným způsobem nanesen pouze na povrch koberce a protože chemie není zcela vpravena  do  hluboké struktury koberce, působí pouze na povrchu koberce. Při vysoušení u ní chybí pečlivé rozkartáčování, proto po zaschnutí může mít koberec nehezký povrch, vlákna zůstávají slepená. Opravdu všem doporučuji, aby se nenechali zviklat nižší cenou, ale připlatili si za kvalitu, kterou nabízí právě tato firma. Mají opravdu samé plusy, je to velká firma, disponuje odborně zdatnými pracovníky, kteří pracují s moderním vybavením a kvalitními přípravky. Tato firma provozuje celou škálu služeb, které realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Nabízí čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, čištění fasád a odstraňování grafitů. Přijmou zakázku i z menšího města. Určitě jejich služeb využijte, nebudete litovat. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *